Ubezpieczenia firmowe - transportowe

Wiemy, jak wielką odpowiedzialnością jest prowadzenie biznesu transportowego. Wypadki drogowe zdarzają się często. Dlatego warto zadbać o solidne ubezpieczenie. Zadzwoń, a na pewno znajdziemy dla Ciebie tanie i praktyczne ubezpieczenie.

Marta Burzmińska

735 973 503

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą

Zaznacz jakie ubezpieczenie Cię interesuje

Ubezpieczenia pojazdów
Ubezpieczenia na życie
Ubezpieczenia firmowe
Ubezpieczenia nieruchomości
Ubezpieczenia podróżne
Ubezpieczenia transportowe

Rodzaje ubezpieczeń transportowych w firmie

Ubezpieczenie floty

Ubezpieczenie floty pojazdów firmowych z możliwością utrzymania stałych stawek przez okres 12 miesięcy, bez względu na szkodowość
w ciągu roku.

Ubezpieczenie morskie

Kompleksowe ubezpieczenie jednostek pływających, odpowiedzialności cywilnej w związku z ich użytkowaniem, NNW załogi, jak również ładunków znajdujących się np. w kontenerowcach.

OC spedytora

Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna spedytora za szkody wynikłe z niewykonania lub nienależytego wykonania umowy spedycji, którą ubezpieczający (spedytor) ponosi zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego.

Ubezpieczenia cargo

Odszkodowanie za uszkodzenia towarów przewożonych w Polsce i za granicą. Ubezpieczenie dla firm, które np. transportują własne towary lub zajmują się spedycją krajową i międzynarodową.

OC przewoźnika drogowego (OCPD)

Ubezpieczenie OC ładunków w transporcie przewoźnika drogowego przeznaczone jest dla przedsiębiorcy, który prowadzi działalność gospodarczą w zakresie drogowego przewozu towarów (PKD 49.41.Z) w ruchu krajowym lub w ruchu międzynarodowym. Każdy przewoźnik na podstawie obowiązujących przepisów jest zobowiązany do posiadania ważnej polisy OC i do pokrycia strat w przewożonym towarze. Dla przedsiębiorców wykonujących przewozy krajowe odpowiedzialność wynikająca z przewożonych przesyłek określona jest w Ustawie Prawo przewozowe, natomiast przewoźnik wykonujący przewozy międzynarodowe odpowiada za przewożony towar zgodnie z Konwencją o Umowie Międzynarodowego Przewozu Drogowego Towarów (CMR). Ubezpieczenie towaru w transporcie jest odpowiedzią na potrzeby firm transportowych, które chcą zyskać ochronę finansową na wypadek uszkodzenia towaru.